|   | 

Dlaczego szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są potrzebne?

Aż 60% Polaków deklaruje, że nie udzieliłoby pierwszej pomocy poszkodowanemu, ponieważ nie wie, w jaki sposób mógłby jemu pomóc. To bardzo niepokojące statystyki, tym bardziej, że mogłoby się wydawać, że coraz więcej osób odbyło szkolenie z tego zakresu. Jest wiele okazji ku temu – szkoła, prawo jazdy, praca, indywidualne szkolenia, staże, praktyki… okazuje się jednak, że nie każde szkolenia z pierwszej pomocy przeprowadzane są we właściwy sposób lub po prostu zaangażowanie uczestników jest niewielkie.

Szkolenie warte życia

Pierwsza pomoc to zespół czynności, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa poszkodowanemu do momentu przyjazdu pogotowia, a w przypadku zatrzymania akcji serca próba jej przywrócenia. Pierwsza pomoc jest czymś w rodzaju bezcennej pomocy, za które ktoś otrzymuje największą nagrodę – życie drugiego człowieka. Wiele osób przyznaje, że to ogromna satysfakcja uratować kogoś przed trwałym uszkodzeniem ciała, a nawet przed śmiercią. Dla nich nagrodą jest ich życie i to jest niezwykle szlachetna postawa.

Podczas szkolenia z zakresu pierwszej pomocy dowiadujemy się, w jaki sposób należy się zachować w różnych sytuacjach – niekiedy może być to złamanie ręki, a innym razem utrata przytomności lub zatrzymanie akcji serca. Trzeba wiedzieć, że takie szkolenie nie dotyczy jedynie resuscytacji, a poruszane są na nim znacznie szerzej rozumiane zagadnienia.

Obawy i strach – szkolenia pomogą Ci je wyeliminować

Nierzadko się zdarza, że osoby, które znają zasady udzielania pierwszej pomocy, nie są w stanie jej przeprowadzić. Przyznają się, że mają wewnętrzną blokadę, która nie pozwala im na racjonalną ocenę sytuacji i podjęcie właściwych czynności. Dobre szkolenia z pierwszej pomocy powinny koncentrować się nie tylko na samej wiedzy i umiejętnościach, ale też na pracy nad pewnością siebie uczestników. W ten sposób do swojego zawodu podchodzą specjaliści BHP z Seka.pl. Organizują szkolenia, podczas których w sposób rzetelny przekazują wiedzę teoretyczną, dużą ilość czasu poświęcają na ćwiczenia praktyczne i rozmawiają z uczestnikami w celu ich odblokowania i pozbycia się u nich obaw przed nieudaną próbą udzielenia pierwszej pomocy.

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również