|   | 

Skuteczny sposób na usunięcie błędu w tekście

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z pismem urzędowym, czy też z pisanym w pocie czoła zadaniem domowym, naturalne wydaje się dążenie do tego, aby efekt końcowy był wolny od błędów. Wystarczy jednak chwila nieuwagi, aby pojawiła się konieczność kreślenia i poprawiania. Do pewnego momentu, znajdując się w takiej sytuacji nie mogliśmy zrobić nic innego poza przepisywaniem tekstu na nowo. Dziś jednak możemy rozwiązać ten problem inaczej – z pomocą przychodzi nam bowiem korektor błędów w piórze.

Korektor – źródło problemów?

Historia korektorów nie jest długa, z pewnością jednak nie mamy też do czynienia z rozwiązaniami zasługującymi na miano rynkowych nowości. Pierwsze w sprzedaży pojawiły się tak zwane korektory z pędzelkiem. Osoby mające z nimi do czynienia zwykle nie ukrywały emocji. Wiele z nich przyzwyczaiło się do korektorów w takiej formy. Nie brakuje jednak i takich, które skutecznie zraziły się do omawianego tu rozwiązania. Nie stało się tak zresztą bez przyczyny.

Korektory z pędzelkiem najłatwiej można porównać do lakierów do paznokci. Tak samo jak one składają się z pojemniczka z preparatem umożliwiającym usuwanie błędów oraz pędzelka, który pozwala na jego naniesienie na napisany już tekst. W tym miejscu warto jednak zatrzymać się na moment, korzystanie z korektora tego typu wymagało bowiem pewnej wprawy, a pierwsze kontakty przeważnie nie były zwieńczone sukcesem. Pędzelki nie należały do najporęczniejszych i łatwiej było zamalować nimi paznokieć lub biurko niż miejsce, w którym popełniliśmy błąd. Korektor wysychał przy tym na tyle długo, że mniej cierpliwi uczniowie próbowali nie raz pisać długopisem po jeszcze mokrym papierze. Niestety, choć czas schnięcia na papierze doprowadzał czasem do rozpaczy, w samym pojemniku korektor zasychał zdumiewająco szybko. Sytuacji nie poprawiało nawet szczelne zamykanie opakowania i czasem przywrócenie preparatu do stanu używalności stawało się możliwe jedynie dzięki pomocy mamy i… kilku kropel zmywacza do paznokci.

Czas na zmiany – zalety korektora w piórze

Korektory z pędzelkiem do dziś są dostępne w sprzedaży. Nie są drogie, a wiele osób przez lata opanowało technikę ich używania na tyle dobrze, że dziś trudno jest im już uwierzyć, że kiedykolwiek można było mieć problemy w tym zakresie. Nie oznacza to jednak, że każdy z nas musi współdzielić tego rodzaju doświadczenia. Alternatywą dla rozwiązań tego typu jest korektor błędów w piórze – nie tylko bardziej poręczny ze względu na swój przypominający długopis kształt, ale i zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze. Korektor taki nie wymaga użycia pędzelka. Jest wygodny, znakomicie układa się w dłoni, a jego aplikacja jest nie tylko prosta, ale i dokładna. Co warte podkreślenia, można go umieścić na kartce tak, aby usunąć błędnie napisany wyraz, a nie to wszystko, co znajduje się wokół niego. Korektor w piórze nie brudzi też rąk, można więc podarować go nawet młodszym uczniom. Jest też znacznie bardziej żywotny, a tym samym nie trzeba obawiać się, że po kilku dniach, w których nie będzie używany – zaschnie. 

Zobacz dostępne korektory w sklepie Alibiuro.pl

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również