Czym charakteryzuje się dobry uchwyt na telefon do...
Uchwyty na telefony do samochodu stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego nowoczesnego kierowcy. W dobie zaawansowanych technologii...
Drewno dodaje elegancji każdemu wnętrzu. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najbardziej popularnych materiałów, jakimi wykańcza się podłogę. Drewniany parkiet wymaga jednak należytego zabezpieczenia. Tylko wówczas będzie cieszył nasz wzrok nienagannym wyglądem. Jak zatem to zrobić? Mamy kilka możliwości.
Zabiegi te wykonuje się głównie po to, aby zmienić kolor podłogi. Bejca do drewna wnika w głąb surowca, przez co nie tworzy powłoki na jego powierzchni. Pozwala to na zachowanie widoczności naturalnego rysunku słojów, co dla wielu osób jest istotną kwestią.
Co więcej, bejca do drewna ma również właściwości konserwujące i pielęgnujące podłogę. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu ciemniejszego rezultatu, nałóżmy kilka warstw preparatu. Gdy pobejcowane podłoże wyschnie, warto je dodatkowo zabezpieczyć lakierem. W ten sposób zmniejszymy nasiąkliwość parkietu oraz jego podatność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia.
Drugim sposobem na zabezpieczenie drewnianej podłogi jest jej pomalowanie. Farba tworzy jednak na powierzchni parkietu kryjącą powłokę, która praktycznie całkowicie maskuje słoje, co nie każdemu może przypaść do gustu.
To zabieg, który pozwala utwardzić drewno i zabezpieczyć je przed wilgocią, uszkodzeniami mechanicznymi i zabrudzeniami. Co więcej, polakierowana podłoga jest również łatwiejsza w utrzymaniu w czystości. Ma bowiem równą powierzchnię, która utrudnia wnikanie brudu i tworzenie się trwałych zanieczyszczeń.
Na początek na drewno należy nanieść lakier podkładowy. Jego głównym zadaniem jest zmniejszenie chłonności podłoża oraz odcięcie naturalnych soków surowca. Dopiero po wyschnięciu warstwy podkładowej możemy się zabrać za nakładanie lakieru właściwego (nawierzchniowego).
Na rynku znajdziemy różnorodne produkty, w tym:
Po trzecie, olejowanie i woskowanie
To kolejne zabiegi służące ochronie wrażliwej struktury drewna. Stanowią najbardziej naturalną metodę impregnacji parkietu. Oleje i woski zwykle są bezbarwne, jednak można do nich dodać kolorowy pigment. Po ich nałożeniu podłoga pięknie się prezentuje, jednak wymaga systematycznej konserwacji.
Oleje wnikają w głąb drewna, sprawiając, że zyskuje ono satynowy wygląd, jednak faktura surowca wciąż jest widoczna. Na rynku znajdziemy wiele produktów tego typu. Pojawia się zatem pytanie, jaki olej do drewna wybrać. Możliwości mamy kilka:
Drewniana podłoga bez wątpienia pięknie się prezentuje. Wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Zapewnimy ją, zabezpieczając drewno przed wnikaniem wilgoci. W tym celu użyć możemy bejcy, farby, lakieru, oleju lub wosku. To, na jaki ostatecznie produkt się zdecydujemy, zależy od efektu, który chcemy uzyskać.
Materiał zewnętrzny
Uchwyty na telefony do samochodu stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego nowoczesnego kierowcy. W dobie zaawansowanych technologii...
W erze cyfryzacji i rosnących wymagań prawnych, przechowywanie dokumentów zgodnie z RODO (Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych) stało...
Detailing samochodowy to sztuka, która pozwala przywrócić samochodowi blask i świeżość, jaką miał w dniu, kiedy opuścił salon...
Łatwo nawiązujesz kontakt z ludźmi, lubisz rozmawiać i masz ambicje na wysokie zarobki - dla takich osób praca sprzedawcy będzie wprost idealna...