Jak obliczyć koszt przesyłki kurierskiej?
Ceny przesyłki kurierskiej nie są identyczne dla każdej nadawanej paczki. Na krańcową cenę usługi kurierskiej ma wpływ mnóstwo...
Przeciętna wartość samochodu, jaki porusza się po polskich drogach to 23 tysiące złotych. Nie każdego stać na taki wydatek. Patrząc na wysokość naszych oszczędności, które nie są przeważnie większe niż dwukrotność miesięcznej pensji, widać wyraźnie, że większość kierowców, którzy chcą posiadać własny pojazd mechaniczny, musi wspierać się zewnętrznymi środkami. Jedną z możliwości jest zaciągnięcie kredytu na samochód.
Aby zaciągnąć kredyt samochodowy, nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy. Kredytobiorca mus być zaś pełnoletni i wykazywać odpowiednią zdolność kredytową. Ta wyliczana jest na podstawie osiąganych dochodów (na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenia, o dzieło, działalności gospodarczej bądź świadczeń, takich jak renta czy emerytura).
Kredyt samochodowy jest kredytem celowym, a więc oferowanym na dogodnych warunkach. Wiele banków proponuje więc potencjalnym klientom wydłużony czas trwania umowy i niższe oprocentowanie. Już sam pojazd staje się dodatkowym zabezpieczeniem przed ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy. To dlatego takie zobowiązanie może zostać udzielone również osobom, które nie mogą pochwalić się długą i pozytywną historią kredytową.
Kredytobiorca zobowiązany jest do wykazania osiągania miesięcznych dochodów o określonej wysokości. Bardzo często kredyt samochodowy może być zaciągnięty tylko wtedy, gdy klient wniesie wkład własny, ale nie jest to reguła.
Decyzja pozytywna wydana zostanie po analizie zdolności kredytowej oraz sprawdzeniu pojazdu, który kredytobiorca chce nabyć. Warto wiedzieć, że może być to samochód zupełnie nowy, ale też ten z rynku wtórnego. W przeciwieństwie do leasingu kredyt samochodowy zostanie udzielony klientowi indywidualnego, a sprzedawcą auta może być prywatny właściciel. Co ciekawe, kredyt tego rodzaju zostanie udzielony nie tylko na samochód, ale też motocykl, traktor czy jacht.
Zarówno kredyt samochodowy, jak i leasing to formy zewnętrznego wsparcia finansowego, którego celem jest możliwość korzystania z pojazdu mechanicznego. Kredyt na samochód może jednak zostać udzielony osobie prywatnej, a formą nabycia auta może być umowa kupna-sprzedaży. Co ważne, kredytobiorca od razu staje się właścicielem auta.
Leasing dostępny jest zaś dla firm, bo tutaj podstawowym dokumentem jest faktura. Istotny jest fakt, iż leasingobiorca korzysta z pojazdu, ale nie staje się jego właścicielem. Po zakończeniu umowy leasingowej ma możliwość jego wykupu. Do tego czasu nie może swobodnie dysponować samochodem, nie może go na przykład wypożyczać ani sprzedać w przypadku złej sytuacji finansowej.
Kredyt samochodowy jest tani, ponieważ sam pojazd staje się dodatkowym zabezpieczeniem dla banku, który chce zabezpieczyć się na wypadek niewypłacalności kredytobiorcy. Kredyt na samochód pozwala również na natychmiastowe nabycie auta na własność. Kredytobiorca, będąc jego właścicielem, może nim dowolnie dysponować, a nawet sprzedać.
Zaciągając kredyt na samochód, budujemy też pozytywną historię kredytową. To ważne, jeśli w przyszłości zamierzamy korzystać z innych produktów banku, na przykład kredytu hipotecznego. Dla tej instytucji będziemy wtedy o wiele bardziej wiarygodni.
Materiał zewnętrzny
Ceny przesyłki kurierskiej nie są identyczne dla każdej nadawanej paczki. Na krańcową cenę usługi kurierskiej ma wpływ mnóstwo...
Przeładunek kontenerów to tylko część spedycji międzynarodowej, która odbywa się na wodzie, lądzie i w przestrzeni...
Anna Lewandowska nie zapomina o świątecznych tradycjach. Zorganizowała spotkanie z przyjaciółkami, na którym wspólnie upiekły pierniki...
Unknown callers are incredibly frustrating to deal with. This is especially true if your child's cell phone is constantly bombarded...