|   | 

Ile kosztuje pranie kanapy w Warszawie?

Zastanawiasz się nad tym, co sprawia, że profesjonalne preparaty do prania kanap są aż tak drogie i skuteczne? Oczywiście w dużej mierze, za skuteczność tego typu środków odpowiada skład. Z roku na rok producenci starają się jak najbardziej udoskonalić swoje produkty. W ten sposób detergenty zaczynają z coraz większą łatwością usuwać nawet te uporczywe zabrudzenia. Nie jest to jednak jedyny powód.

Specjalistyczne detergenty są zazwyczaj wykorzystywane przez profesjonalistów. A oni są w stanie dobrać odpowiedni środek do konkretnego materiału. I to jest właśnie w dużej mierze tajemnica skuteczności. Fachowe firmy sprzątające oddelegowują do zlecenia wyszkolonych pracowników, którzy są w stanie odpowiednio określić tkaninę oraz jej stopień zabrudzenia. Następnie dobierają konkretne środki czystości, które mają największą szansę na uporanie się z danym rodzajem zabrudzenia. Jest to umiejętność, której przyswojenie wymaga czasu oraz doświadczenia. Właśnie z tego powodu warto korzystać z pomocy profesjonalnych firm sprzątających.

sprawdźmy ile kosztuje pranie kanapy w Warszawie

Jeśli zastanawiasz się ile kosztuje pranie kanapy w Warszawie, spieszymy z odpowiedzią. Za czyszczenie sofy lub wersalki zapłacisz 140 zł. Większy mebel w typie narożnika to koszt 170 zł. Najwięcej kosztuje pranie dyżuch mebli modułowych. Cena za pranie takiego rodzaju tapicerki może wynosić nawet 500 zł. W mniejszych miejscowościach przedział cenowy kształtuje się bardzo podobnie. Dla porównania zobacz cennik prania kanap Kielce

Specjaliści, którzy realizują pranie, zawsze na samym początku skupiają się na rozpoznaniu tkaniny. Jest to niezbędny element procesu. Przeważnie fachowe firmy, które oferują pranie kanap, wykorzystują w tym celu metodę ekstrakcyjną. Jest to sposób, który polega na wykorzystaniu zaawansowanych środków czystości oraz urządzeń piorących wysokiej jakości. Oto w jaki sposób przebiega cały proces:

  1. Rozeznanie — pracownik, który zjawi się pod wskazanym przez Ciebie adresem, na samym początku zacznie analizować sytuację. Mus określić materiał, z którego została wykonana tapicerka meblowa oraz jej stopień zabrudzenia. Na tej podstawie dobiera on właściwe środki czystości, które wykorzysta w dalszym procesie.

  2. Odkurzanie — zanim zastosuje preparaty do prania kanap, musi on dokładnie odkurzyć całą powierzchnię tkaniny. Jest to bardzo istotny element, ponieważ to właśnie niewielkie zanieczyszczenia o ostrych krawędziach znacznie przyspieszają proces przecierania się materiału. Idealnym przykładem tego typu zanieczyszczeń są okruchy. Poprzez dokładne odkurzania można znacznie wydłużyć żywotność tkaniny.

  3. Zasadnicze pranie — wcześniej wybrane preparaty do prania kanap zostają rozprowadzone po całej powierzchni tapicerki. Wnikają one w głębokie warstwy, a tam rozpuszczają gromadzący się brud. Jest to niezbędny krok, ponieważ detergenty muszą rozwodnić zanieczyszczenia. Dopiero wtedy będzie istniała możliwość skutecznego wyczyszczenia tkaniny.

  4. Odplamianie — w niektórych sytuacjach konieczne będzie zastosowanie intensywnych w działaniu odplamiaczy. Pozwalają one na zwalczenie uporczywych plam. Niestety nie zawsze gwarantują one powodzenie. Niektóre stare plamy nie są możliwe do usunięcia.

  5. Odsysanie — pranie metodą ekstrakcyjną realizowane jest na mokro. Oznacza to, że tkanina będzie wilgotna. Przy pomocy specjalnego urządzenia odsysa się nadmiar wilgoci, rozpuszczony brud oraz mydliny, które mogą być widoczne.

Domowe preparaty do prania kanap

W domowych warunkach nie ma możliwości odwzorowania profesjonalnej usługi. Można jednak zastosować znane i lubiane sposoby do usunięcia powierzchownych zanieczyszczeń. Jest to bardzo dobre rozwiązane w przypadku osób, które chcą przedłużyć zalety wynikające z profesjonalnej usługi.

Nowoczesne preparaty do prania kanap zapewniają długotrwałą ochronę. Są one w stanie zwiększyć odporność tkaniny na działanie promieniowania UV. To właśnie tego typu bodźce powodują blaknięcie oraz płowienie tkaniny. Łatwo można więc wywnioskować, że stosując profesjonalne detergenty, przedłużamy żywotność konkretnej tkaniny.

Nie osiągniemy takiego efektu, korzystając z domowych środków czystości. Nie oznacza to jednak, że nie warto ich stosować. Przy pomocy domowych preparatów czystości możemy odświeżyć tkaninę. Całkiem dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie metod, które stosowały nasze mamy oraz babcie. Szare mydło, ocet oraz soda oczyszczona to skuteczne w walce z brudem substancje.

Odradzamy jednak stosowanie eksperymentalnych metod. Mogą one doprowadzić do uszkodzenia materiału. Jeżeli wykorzystasz niesprawdzoną substancję i spowoduje ona przebarwienie lub innego rodzaju szkody, to nie będziesz mógł ich cofnąć. W związku z tym, jeżeli zależy Ci na wysokim poziomie czystości, to powinieneś sięgać wyłącznie po sprawdzone preparaty do prania kanap. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamówienie fachowej usługi, podczas której możesz zapytać o najlepsze domowe sposoby na pielęgnację tkanin.

Artykuł partnera

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również