|   | 

Elektryczna strugaczka - nowoczesny gadżet czy niepotrzebny przedmiot?

Strugaczka elektryczna to jeden z kolejnych artykułów wyposażenia biurowego, którego tradycyjna funkcjonalność została udoskonalona poprzez nowoczesne rozwiązania. Od powszechnie znanej temperówki, elektryczna strugaczka różni się między innymi ceną. Na rynku istnieją różne rodzaje zasilania takich ostrzałek, a także różne funkcjonalności - mogą służyć do kredek ołówków, kredek zwykłych, kredek i różnej średnicy. Przedmiot ten szczególnie docenią osoby, które dużo korzystają z wymienionych artykułów biurowych, na przykład pracownicy czy uczniowie i studenci szkół plastycznych oraz technicznych. Czy warto inwestować w elektryczną strugaczkę?

Elektryczna strugaczka - najważniejsze cechy

Wiele nowoczesnych rozwiązań wyparło te proste i tradycyjne. Czy klasyczne temperówki zostaną zastąpione przez ich elektryczne odpowiedniki? Na początek warto poznać specyfikację tych artykułów biurowych. Strugaczki elektryczne mogą być przeznaczone do standardowych ołówków, a także posiadać odpowiednio do dwóch rodzajów kredek końcówki - zwykłych oraz takich o średnicy od 6 do 8 mm, a nawet do kredek jumbo, które charakteryzuje grubość od 9 do 12 mm. Temperówki te najczęściej wykonywane są za pomocą plastiku i metalu oraz charakteryzują się wysokiej jakości ostrzami, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Czym są zasilane strugaczki elektryczne?

Zwykle, do pracy elektrycznych temperówek wykorzystuje się baterie typu AA, najczęściej potrzebne są ich cztery sztuki. Niektóre z modeli działają wyłącznie wtedy, kiedy podłączone są do zasilacza o mocy 6 V, jednak wiele z nich może być użytkowych jednocześnie jako tradycyjne urządzenia ostrzące. Elektryczne strugaczki posiadają odpowiednie zabezpieczenia, które blokują urządzenia w momencie wysuniętego zbiornika na odpadki - zapobiega to skaleczeniu, dzięki czemu akcesoria biurowe nie stanowią zagrożenia dla dzieci i są w pełni bezpieczne.

Dodatkowo, strugaczki elektryczne są bardzo czystymi urządzeniami - większość z nich samoistnie usuwa złamane groty. Co ważne, umożliwiona jest także opcja regulowania ostrości temperowania, co zapewnia dostosowanie pracy do konkretnego artykułu biurowego. Temperówka elektryczna kończy pracę w momencie, gdy grot jest gotowy, nie należy się zatem przejmować, że zbyt długo przetrzyma i w efekcie zniszczy nasz ulubiony ołówek bądź kredkę. Należy jednak pamiętać, że jednorazowe temperowanie nie może trwać dłużej niż 3 minuty!

strugaczka elektryczna

Temperówka elektryczna - przydatna w domu i w szkole?

Temperówki elektryczne mogą być wykorzystywane w zasadzie wszędzie, ponieważ stanowią standardowy artykuł biurowy, choć udoskonalony poprzez nowoczesne rozwiązania. Należy jednak pamiętać o niezbędnym źródle ich zasilania. Najczęściej jednak wykorzystuje się je w gospodarstwie domowym, a szczególnie te modele, które charakteryzują się większymi rozmiarami. Dzieci mogą przygotować swoje ołówki i kredki odpowiednio wcześnie w domu, a do szkoły zabierać tradycyjnie małe temperówki na wszelki wypadek.

Funkcjonalności tych urządzeń biurowych właściwie nie trzeba wyjaśniać. Jednak niekiedy praca czy zajęcia szkolne wymagają zrobienia dużej ilości ścinek, co mogłoby być problematyczne w przypadku klasycznej temperówki. I właśnie na takie potrzeby odpowiadają strugarki elektryczne - usprawniają pracę i nie wymagają wkładania do pracy wysiłku, a dodatkowo działanie na nich pozwala na zachowanie czystości i porządku, co jest niezwykle ważne przy pracy biurowej.

Cena elektrycznej strugaczki

Kolejną istotną kwestią różniącą temperówki tradycyjne od tych nieco nowocześniejszych jest cena. Elektryczne strugaczki występują w wielu wielkościach i kolorach, a także w cenach, która znacząco przewyższa sumę, jaką zapłacimy za tradycyjne modele. Na temperówki klasyczne wydamy około 2 złote, natomiast cena elektrycznej strugaczki to już przedział między 25 a 50 złotymi. Do najbardziej popularnych marek należą: Titanium, Maped, Q-Connect, Eagle, Koh-I-Noor czy Derwent.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również