|   | 

Ergonomiczne i piękne wnętrze z pomocą projektanta

Aby zaprojektować wnętrze ze smakiem i z gustem, konieczne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu. Może to być całkiem niezła zabawa, o ile ktoś ma do tego predyspozycje. Z drugiej strony może się to okazać stanowczo zbyt męczące - wtedy lepiej oddać owo wymagające zadanie komuś innemu – komuś, kto wykona je w pełni zawodowo.

Profesjonalny projektant wnętrz to osoba, która zawodowo i całkowicie fachowo zajmie się zaaranżowaniem danego wnętrza pod określone funkcje, które ma ono pełnić. Zadba on zarówno o pomieszczenia mieszkalne, jak i o powierzchnie biurowe.

Projektowanie pomieszczeń mieszkalnych

Jedynym z rodzajów pomieszczeń, którymi zajmuje się projektant, są powierzchnie mieszkalne – w domach albo mieszkaniach. Potrafi on doskonale rozplanować miejsce nawet w najmniejszych pokojach. Jeśli mamy do wykorzystania niewiele przestrzeni, trzeba ją odpowiednio zagospodarować, aby mogło się tam zmieścić wszystko, co konieczne. To projektant zatroszczy się o wymiary i dołoży wszelkich starań, aby rozplanować wszystko tak, jak należy. 

Częstym błędem tych, którzy samodzielnie projektują własne wnętrza mieszkalne, jest nieskupianie się na istotnych szczegółach – rozplanowuje się miejsce nie do końca ergonomicznie, stawiając na ładny wygląd, a nie na praktyczność rozwiązań. Pomija się istotne kwestie, dotyczące wyboru takich rozwiązań, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Oczywiście styl pomieszczenia zależy w całości od klienta, a projektant weźmie pod uwagę wszystkie jego wskazówki. Ponadto projektant zaproponuje niebanalne rozwiązania, jednocześnie niczego nie narzucając.

Do pracy biura projektowego należy często projektowanie mebli na wymiar, aranżowanie nietypowych kształtów, dobór kolorów. Prawdziwy profesjonalista musi posiadać niezwykłe umiejętności oraz wyobraźnię, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie dla klienta przyjemnego miejsca. Wiele osób ma obawy, że styl wybrany przez projektanta nie będzie im odpowiadał. Nic bardziej mylnego – wszystko można z nim skonsultować tak, aby rezultaty pozwoliły na przyjemne spędzanie czasu w nowej przestrzeni. Projektant zdaje sobie sprawę, że to styl klienta pozwoli na stworzenie właściwej atmosfery w danym domu czy mieszkaniu, czyli w sferze całkowicie prywatnej.

projektowanie wnętrz

Projektowanie powierzchni biurowych

Projektant analizuje dostępność miejsca, dzięki czemu może stwierdzić, jak rozmieścić poszczególne elementy, aby biuro było wygodne i praktyczne. Wykonuje on oczywiście projekt materiałowy, wizualizację, a także projekty mebli. 

Dzięki skorzystaniu z porad projektanta można podnieść standard pomieszczeń i tym samym w pewien sposób wzmocnić swój autorytet u klienta. Ponadto dobrze zagospodarowane wnętrze (wykorzystanie światła, gra kolorem, dobranie mebli pod kątem komfortu użytkowania) sprawi, że podejście pracowników do pracy będzie bardziej pozytywne. Nowe rozwiązania nadadzą świeżości i wyjątkowego charakteru danej przestrzeni.

Gadżety i dodatki

Oprócz rozmieszczenia wszystkich potrzebnych mebli biuro projektowania wnętrz jest w stanie zaproponować usługi dotyczące wyboru dodatków - ładnych gadżetów, które nadadzą pomieszczeniom odpowiednią atmosferę. Lampy, serwety, obrusy, kwiaty – to wszystko może dodać uroku nawet najmniejszemu pokojowi. Muszą się one zgadzać z obranym stylem, czego również dopilnuje wynajęty profesjonalista.

Coraz więcej osób decyduje się na współpracę z biurem projektowym. Z porad i pracy projektanta wnętrz zawsze warto skorzystać, aby uzyskać rewelacyjny efekt. Można mieć pewność, że wykona on swoją pracę ze smakiem i z wykorzystaniem wszelkich nowoczesnych rozwiązań.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również