|   | 

Strategie gry w zakładach bukmacherskich – poznaj najlepsze

Jest wiele strategii gry w zakładach bukmacherskich, a ich powodzenie zależy w dużej mierze od doświadczenia typera. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z zakładami sportowymi to ustalanie stawki na podstawie oceny potencjału drużyn nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż niesie ze sobą ryzyko znacznego przeszacowania sił jednej z drużyn. Zatem jakie strategie można przyjąć, aby wygrać lub nie stracić w zakładach sportowych. Warto poznać najlepsze według kryterium stawki, a także doboru zakładu. 

Obstawianie tylko znanych lig, które często się ogląda

Na samym początku trzeba zdecydować, jaką dyscyplinę czy też ligę w danej dyscyplinie będziemy obstawiać. Najpewniejsze jest oczywiście wybieranie tych, których wyniki i mecze śledzimy, a więc mamy wiedzę na temat potencjału drużyny, jej bieżących problemów, ostatnich wyników, czy np. liczby ostatnio wyeliminowanych z gry zawodników przez czerwone kartki, jeśli obstawiamy piłkę nożną. Oczywiście wszystkie te informacje albo przynajmniej większość można znaleźć na stronie bukmachera, a także na stronie danego klubu, na blogach sportowych, czy portalach informacyjnych. Niemniej jednak analiza tych informacji może nam zająć sporo czasu. Zatem w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na obstawianie raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu, aby móc dać sobie czas na oszacowanie szans drużyn przed zaplanowanym meczem, biorąc również koniec końców pod uwagę niespodziewane sytuację, które mogą się wydarzyć w dniu meczu, np. niespodziewana kontuzja czołowego gracza. Najlepszą sytuacją w przypadku gry u bukmachera jest, kiedy jesteśmy prawdziwymi ekspertami i pasjonatami danej ligi. Jednak tu istnieje ryzyko, że możemy być skłonni do faworyzowania ulubionej drużyny i będziemy obstawiać jej wygraną, nawet mimo wyżej wymienionych niesprzyjających okoliczności. 

Płaskie stawki – najlepsza metoda dla początkujących graczy

Poza wyborem drużyn i lig, które będziemy obstawiać musimy wybrać stawkę za jaką będziemy grać. Ważne by nie wybierana ona była przypadkowo w przypływie emocji, ale dobrze skalkulowana. Początkującym trudno jest jeszcze dobrze oszacować swoje szansę, dlatego na samym początku warto wybierać strategię tzw. płaskich stawek. Zatem w tej strategii nie stawiasz więcej niż 2 do 5% swojego kapitału. Dzięki temu w przypadku przegranej nie tracisz dużych pieniędzy, a wygrana być może nie jest bardzo znacząca. Jednak ziarnko do ziarnka… i można wypłacić pewną sumę z kilku wygranych. Niektórzy przyjmują strategię wypłaty 20% przy niskich wygranych oraz 50% przy wysokich. Są gracze, którzy płaskie stawki stosują przez cały czas i bardzo chwalą sobie tę metodę.   

strategie gry

Szukanie Valuebets, czyli zarabianie na błędach bukmachera

Kolejną strategią jest wyszukiwanie tzw. Valuebets, w oparciu o własną wiedzę z danej dyscypliny. Jeśli nie zgadzamy się co do procentowych szans na wygraną przyznanych przez bukmachera danej drużynie, to możemy na podstawie własnych analiz obliczyć valuebet. Wzór określa szacowany procent na sukces zdarzenia podzielony przez sto i pomnożony przez kurs zdarzenia. Oczywiście szacowania należy dokonać samodzielnie, a kurs dostępny jest na stronie. Jeśli wynik z tego wzoru będzie wynosił więcej niż 1, to znaczy, że masz przewagę nad bukmacherem i jest to valuebet. Oczywiście nigdy nie możesz wiedzieć tego na pewno, gdyż po pierwsze sport bywa nieprzewidywalny, a po drugie może się zdarzyć, że Twoje szacowanie szans drużyny było błędne. To strategia przeznaczona dla bardzo doświadczonych typerów, która niektórym rzeczywiście przynosi spore zyski w legalnych zakładach sportowych.      

Gra z handicapem ujemnym lub dodatnim bądź handicapem równym

Gra z handicapem równym jest dobrą opcją w sytuacji, gdy grają drużyny równorzędne. Taki handicap pozwala wyeliminować możliwość remisu. Dzięki temu w przypadku takiego wyniku postawiony zakład zostaje zwrócony. Przewagę można również na starcie, jeszcze przed spotkaniem dać drużynie słabszej doliczając jej handicap. Dzięki temu w ogólnym rozrachunku nawet jeśli nie wygra meczu, a postawiliśmy na jej wygraną, to zakład jest wygrany, jeśli po doliczeniu handicapu do wyniku spotkania wynik okaże się zgodny z obstawieniem.         

Jest wiele możliwości gry u bukmacherów. Przedstawione uważane są za najbardziej skuteczne, nawet dla początkujących graczy. Oczywiście zakłady sportowe zawsze wiążą się z ryzykiem, którego nie można całkowicie wyeliminować.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również