|   | 

Czym jest korektor?

Korektory są bardzo przydatnymi przyrządami zarówno w gospodarstwach domowych, biurach, jak i szkołach. Służą przede wszystkim do poprawiania wszelkich błędów piśmienniczych, które można popełnić np. w pośpiechu. Odpowiadają za "zamalowanie" fragmentu, który był napisany błędnie lub w nieprawidłowym miejscu. Służy do tego specjalny, szybkoschnący płyn lub też nowoczesna taśma. Można po nich później pisać. Każdy wie doskonale o tym, że pokreślone notatniki, dokumenty czy też zeszyty nie prezentują się zbyt estetycznie, dlatego warto zdecydować się na skorzystanie z nieco innych rozwiązań. Sugerują to nie tylko nauczyciele, ale też rodzice. Z korektorów chętnie korzysta się w pracy biurowej, ich zwolennikami są również prawdziwi perfekcjoniści. 

Na jakie korektory można się zdecydować?

Obecnie zainteresowani mają do wyboru różnorodne korektory, m.in. w postaci pióra, z gąbką czy też pędzelkiem. Artykuły te są produkowane przez bardzo uznane firmy, takie jak: BIC, Pritt oraz Uni. Każdy powinien przetestować poszczególne wersje korektorów, aż będzie w stanie wybrać odpowiednią dla siebie.

Jedną z bardziej wygodnych opcji są korektory w formie pióra, które szybko schną, a do tego są bardzo wygodne w użyciu. Zaleca się więc korzystać z nich zwłaszcza w przypadku nieco młodszych użytkowników, np. w placówkach edukacyjnych. Korektor w wersji piórowej jest niezwykle precyzyjny, dlatego pozwala na szybkie poprawianie ewentualnych błędów. Do takich przyrządów dołączane są również odpowiednie zatyczki, dzięki którym płyn znajdujący się w korektorze nie będzie wysychał. Dostępne w białym kolorze, mogą mieć zróżnicowaną pojemność, od 4 do 8 ml. Produkty są ekologiczne oraz nietoksyczne. 

Drugą opcją są korektory płynne znajdujące się w butelce. To korektory powstające na bazie wody, które posiadają pędzelek. Dzięki temu można "zamalować" te mniejsze, jak i większe błędy w tekście pisanym. Szybko schną, nie wytwarzają nieprzyjemnego zapachu, a ponadto są nietoksyczne. Są białe i cechują się pojemnością 20 ml. 

Jakie jeszcze opcje można wziąć pod lupę?

Ciekawym wyborem dla zainteresowanych klientów będą korektory w płynie ze specjalnymi zakreślaczami, występującymi pod postacią gąbki. Tym samym nie będzie się nabierało nadmiernej ilości płynu. Taki korektor pozwala na robienie optymalnych linii, które z pewnością nie będą zbyt grube. Produkuje się je na bazie wody, mają pojemność 20 ml i są szybkoschnące oraz nietoksyczne.

Jeśli ktoś chce się zdecydować na bardziej innowacyjne formy, powinien wybrać korektory z taśmą, które są poręczne oraz nie będą się rozmazywać. Zapewniają idealną jakość krycia, a po taśmie można pisać praktycznie natychmiastowo. Nie trzeba czekać, aż coś wyschnie. Produkty z tej kategorii charakteryzują się nowoczesnym designem oraz wymiennymi wkładami. Szerokość taśmy może wynosić 5 mm, natomiast długość aż 14 m. 

Jedną z korzystniejszych opcji są także korektory 2 w 1, które mają igłową końcówkę i służą do dokładnego zakreślania. Dołączona jest do nich gąbka, która pozwala na skuteczne zakreślanie sporych powierzchni. 

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również