|   | 

Lokalizacja telefonu - mit czy hit?

Teorii na temat lokalizacji telefonu za pomocą numeru jest wiele. Dużo osób uważa, że jest to po prostu sposób na wyłudzenie pieniędzy. Inni twierdzą, że jest to innowacyjne rozwiązanie, które zmieni ich życie. Są też ludzie, którzy myślą, że jest to urządzenie, do którego dostęp mają jedynie służby specjalne lub organy władzy takie jak policja. Namierzenie smartfona jest możliwe. Należy jednak korzystać ze sprawdzonych, polecanych stron, które się tym zajmują. Jak to właściwie działa?

Na czym polega usługa lokalizacji telefonu?

Namierzenie smartfona jest możliwe, dzięki trzem różnym narzędziom. Pierwsze z nich to użycie informacji pochodzących z GPS śledzonego telefonu. Kolejne wyjście to skorzystanie z nadajników operatorów komórkowych BTS. Lokalizacja jest również możliwa dzięki adresowi IP łącza WIFI.

I-mobi.pl daje nam możliwość namierzenia telefonu w 4 prostych i szybkich etapach. Najpierw należy zarejestrować się na stronie internetowej, gdyż z tej funkcji mogą korzystać jedynie osoby zalogowane w serwisie. Następnie należy opłacić dostęp do serwisu. Ustalenie dokładnej lokalizacji odbywa się przy użyciu wielu narzędzi, dlatego za usługę tę trzeba zapłacić. Bez wątpienia jest ona jednak warta swojej ceny.

Kolejnym krokiem jest dodanie do listy telefonu, który ma być śledzony. Serwis pozwala na namierzanie nawet do 100 telefonów w ramach 1 opłaty. Ostatni etap to wyniki wyszukiwania, czyli to, na co najbardziej czeka klient witryny. Cały proces trwa kilka minut i nie wymaga od zarejestrowanej osoby zaawansowanej wiedzy i umiejętności. Wszystko jest intuicyjne i łatwe w obsłudze, tak by zapewnić jak największy komfort użytkowania.

Serwis dostępny jest dla wszystkich osób korzystających ze smartfonów z oprogramowaniem Android, którzy stanowią aż 85% użytkowników na rynku. Dodatkowo pozwala on na lokalizację telefonu z dokładnością do 1 metra.

telefonu

Lokalizacja telefonu - dla kogo została stworzona?

Zdarzają się w życiu sytuacje, w których natychmiast potrzebujemy zlokalizować daną osobę. Dzisiejsza technologia pozwala nam na to przy użyciu numeru telefonu. Niekiedy zatroskany rodzic martwi się, gdy jego dziecko nie odbiera telefonu, a powinno już dawno wrócić do domu.

Rozwiązaniem na to, by rodzic był spokojniejszy, jest właśnie usługa lokalizacji telefonu. Przydaje się to również w przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, czy osoba, której ufamy, jest wobec nas szczera. Nie należy jednak nadużywać tego rozwiązania jedynie dla zaspokojenia naszej ciekawości, gdyż nie jest to do końca etyczne.

Lokalizacja telefonu - usługi dodatkowe

Serwisy oferujące usługę namierzania smartfona bardzo często w swoich pakietach posiadają również dodatkowe funkcje. Często jednak wiążą się one z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty. Niekiedy jednak warto w nie zainwestować, gdyż dają nam duże możliwości.

System dodatkowo umożliwia tworzenie pełnej kopii SMS-ów z danego numeru telefonu, która będzie na bieżąco przesyłana i aktualizowana. Istnieje również funkcja, dzięki której możesz dostawać pełną historię połączeń śledzonego smartfona. Musimy jednak mieć na uwadze, że korzystając z tych narzędzi naruszamy w znaczny sposób kogoś prywatność, dlatego powinniśmy korzystać z tej funkcji jedynie w sytuacjach, które naprawdę tego wymagają.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również