|   | 

Niezapomniane prezenty na urodziny dziecka

Gdy przychodzi ten niezwykły czas, który przypomina ci o jednym z najważniejszych dni w życiu – narodzinach dziecka – chcesz, by maluch wiedział, jak wiele to dla ciebie znaczy, dlatego pragniesz sprezentować mu najlepszą zabawkę, dzięki której będzie szczęśliwy, a jednocześnie nauczy się czegoś pozytywnego, co pomoże mu się prężnie rozwijać i zdobywać wiedzę. Jednak wybór prezentu dla dziecka nie jest łatwy, niezależnie od jego wieku, jeśli tylko chcesz kupić coś naprawdę wartościowego. Dlatego też warto dowiedzieć się, jakie prezenty wybierać, by uszczęśliwić malucha.

Jak wybierać prezenty?

Nim udasz się do sklepu, bądź odwiedzisz stronę internetową jednego z portali z zabawkami i artykułami dla maluchów, dowiedz się, jakie zabawki są popularne, czym interesują się obecnie maluchy i co najbardziej lubi robić pociecha, którą zamierzasz obdarować. Prezent powinien być dopasowany do potrzeb i fascynacji dziecka, żeby chciało się nim bawić. Oczywiście można kupić również coś, co wykracza poza dotychczasowy krąg zainteresowań malucha, jednak trzeba zrobić to z głową. Jeśli pociecha lubi zwierzęta, możesz kupić jej grę planszową uczącą podstaw matematyki, która została oprawiona w grafikę pełną uroczych zwierzątek pomagających dzieciom na kolejnych etapach zabawy. W ten sposób nie tylko zainteresujesz malucha czymś nowym, co dostarczy mu wartościowej wiedzy, ale również sprawisz, że rozbudzi w sobie miłość do planszówek, dzięki którym jeszcze nie raz zdołasz pomóc mu w nauce, gdy szkolne podejście do tematu okaże się niewystarczająco dobre.

Wybierając zabawkę, warto również kupić taki prezent, który będzie pobudzał wyobraźnię pociechy. W tym celu warto wybierać zabawki kreatywne, takie jak Loom Bands, Beados czy modelina Play-Doh, dzięki którym zapewnisz solenizantowi długie godziny rozwijające zabawy, w wyniku której stworzy coś samodzielnie, czerpiąc z tego ogromną satysfakcję. To doskonały sposób, by pchnąć dziecko na kreatywną ścieżkę, pobudzając do działania obie półkule mózgowe.

Nie można również zapomnieć o odpowiednim rozwoju fizycznym malucha. Kupowanie sprzętu sportowego, takiego jak: rolki dla dzieci, rowery, deskorolki czy akcesoria do gier sportowych, jak: piłki, bramki, rakiety i wiele innych sprawią, że pociecha chętnie będzie wychodzić na dwór, by ruszać się na świeżym powietrzu, zapewniając sobie niezbędną dawkę ruchu pomocnego w okresie rozwoju. Dziecko będzie mogło również bawić się z innymi na podwórku, dzięki czemu nawiąże nowe przyjaźnie, rozwijając kompetencje społeczne i językowe. To niezwykle ważne w rozwoju malucha, by przebywał nie tylko z dorosłymi, ale również rówieśnikami, dlatego warto umożliwić mu również taką formę spędzania czasu.

Co kupić starszemu dziecku?

Chociaż wybór dobrego prezentu zawsze stanowi wyzwanie, z małymi dziećmi jest znacznie łatwiej. Nie mają jeszcze dobrze sprecyzowanych zainteresowań, są otwarte na nowości, szybko się uczą i interesuje je wiele rzeczy. Ze starszymi pociechami jest już nieco trudniej. Robią się wybredne, często nie chcąc próbować nowych rzeczy. W takim przypadku warto zastanowić się nad zakupieniem takiego prezentu, który będzie wystarczająco uniwersalny, by pociecha mogła samodzielnie go spersonalizować, sprawiając, że stanie się czymś, co naprawdę pragnie mieć. Dobrym przykładem tego typu upominków jest smartwatch dla dzieci. To wersja znanych i popularnych na rynku urządzeń elektronicznych zakładanych na nadgarstki, za pośrednictwem których można dzwonić, pisać, grać w gry i robić wiele innych rzeczy. Na korzyść smartwatcha działa również to, że te stworzone specjalnie z myślą o dzieciach mają wbudowaną aplikację, którą możesz połączyć ze sowim urządzeniem, by w każdej chwili móc sprawdzić, gdzie jest twoje dziecko. To dobre rozwiązanie dla osób, które przesadnie się martwią i nie lubią zostawiać maluchów samych. Dzięki niemu możesz dać pociesze odrobinę samodzielności, dzięki której będzie się rozwijała i zdobywała nowe doświadczenia, jak również uspokoić nerwy, wiedząc, gdzie się znajduje i kontrolując, czy nie odeszło zbyt daleko.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by wybierając prezent urodzinowy dla starszego dziecka, podpytać o pomysł rodziców. Oni najlepiej będą wiedzieli, co zadowoli ich dorastającą pociechę. To żaden wstyd pytań, jest to bowiem dowód na to, że bierzesz zakup prezentu na poważnie i zależy ci na tym, by sprawić maluchowi zabawkę, która naprawdę go ucieszy i pozwoli się rozwinąć.

Gdzie szukać inspiracji?

Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć najlepsze prezenty, odwiedź internetowe sklepy z akcesoriami i zabawkami dla dzieci. Znajdziesz na nich nie tylko cały szereg produktów w intuicyjny sposób podzielonych na kategorie, ale również bardzo szybko przefiltrujesz wyniki, wybierając spośród nich jedynie to, co naprawdę chcesz kupić. To znacznie wygodniejsze rozwiązanie niż chodzenie sklepowymi alejkami, gdzie produkty nie zawsze stoją porozmieszczane według swoich kategorii. Robiąc zakupy przez Internet, oszczędzisz czas i pieniądze, jeśli uda ci się trafić na korzystną promocję, a dodatkowe fundusze możesz przeznaczyć na coś dla siebie, bądź dodatkowy prezent dla solenizanta.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również