|   | 

Komputronik S.A.

Działalność

Już do 1996 roku firma Komputronik SA dostarcza polskim gospodarstwom domowym, przedsiębiorcom i instytucjom publicznym, najlepsze oprogramowanie, sprzęt komputerowy, akcesoria i urządzenia RTV i AGD. Wraz z tym, świadczy różnorakie, profesjonalne usługi. Sprzedaż detaliczna odbywa się poprzez sklep internetowy, który znajduje się pod adresem Komputronik.pl oraz ogólnokrajowej sieci salonów. Prowadzone są one w formie własnej, partnerskiej i na zasadzie franczyzny.

Instytucje publiczne i przedsiębiorcy, obsługiwani są przez pracowników działu Komputronik Biznes. Ten pion firmy posiada biura w wielu największych polskich miastach. W charakterze dystrybutora, Komputronik SA obsługuje partnerskie firmy informatyczno-komputerowe z całego kraju.

Strategia działalności

W każdym kolejnym miesiącu, spółka powiększa swoją ofertę, o blisko ponad 1000 nowych produktów. Klienci sieci, wybierają spośród blisko 70 000 artykułów różnych marek. Priorytetem Komputronik SA jest doradztwo przy wyborze jak najlepszych rozwiązań. Z tej przyczyny, salony Spółki zmieniły się w ostatnich latach, ze zwykłych punktów handlu w centra obsługi i doradztwa informatycznego, zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.
Spółka Komputronik to także integrator systemów informatycznych dla przedsiębiorstw, nad którymi pieczę sprawują specjaliści ze wspominanego wcześniej działu Komputronik Biznes.

Spółka publiczna

Debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, poniekąd bardzo udany, spółka przeprowadziła w lipcu 2007 roku. Uzyskany wtedy kapitał, pozwolił Zarządowi zrealizować przyjętą wcześniej strategię rozwoju i umocnienie firmy, na miejscu czołowego dostawcy sprzętu informatycznego i elektroniki w Polsce. W składzie Grupy Kapitałowej Komputronik znajdują się także Benchmark sp. z o.o, Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także działająca w Czechach spółka K24 s.r.o.

Sprzęt elektroniczny

Pozycja na rynku

Komputronik posiada stabilną i silną pozycję na polskim rynku usług teleinformatycznych i jest klasyfikowany w gronie 20 największych firm tej branży. Przemyślana i dobra strategia rozwoju, przyczyniła się do corocznych wzrostów przychodów spółki. W 2011 roku, przychody Grupy Komputronik po raz pierwszy przekroczyły magiczną granicę 1 mld zł.

Jakość

Na potwierdzenie wysokiego standardu i jakości produktów i usług, jak również troski o środowisko naturalne, można przytoczyć m.in. posiadane przez spółkę certyfikaty jakości: ISO 9001:2008 oraz 14001:2004.

Wyróżnienia i nagrody

Działania prowadzone przez Zarząd Komputronik SA są doceniane przez analityków i niezależnych specjalistów polskiego rynku IT. W 2010 roku spółka otrzymała tytuł Firmy Najbardziej Przyjaznej Klientowi. W trakcie tego samego roku, jak również w roku 2011, internetowa platforma sprzedaży Komputronik.pl uzyskała tytuł najlepszego e-sklepu w Polsce, natomiast marka została sklasyfikowana, jako najcenniejszy polski znak towarowy na rynku IT (według rankingu dziennika „Rzeczpospolita”).

Wojciech Buczkowski będący Prezesem Zarządu został laureatem nagrody „Postać Rynku IT” i nominowany do tytułu „Wielkopolski przedsiębiorca XX-lecia 1990-2009”.
Rok 2013 przyniósł nagrodę VI edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi, dla sklepu internetowego Komputronik.pl. Uhonorowany prestiżowym tytułem: Gwiazda Jakości Obsługi 2013, uzyskał najwyższy w branży Wskaźnik Satysfakcji Konsumenta (CSI - Customer Satisfaction Index), który wynosił 87,6%.

Władze spółki:

Wojciech Buczkowski - Prezes Zarządu
Krzysztof Nowak - Członek Zarządu - Dyrektor finansowy

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również