|   | 

Szafka BHP – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Szafka BHP to mebel, z którym każdy z nas na pewno zetknął się w swoim życiu co najmniej kilka razy, ale nie każdy o tym wie. Wszystko to z uwagi na to nieco tajemnicze nazewnictwo: tego rodzaju szafki określane są zdaje się o wiele częściej mianem szafek pracowniczych, socjalnych, ubraniowych, szaf gospodarczych czy też śniadaniowych. Spotkać można je na wszelakich zapleczach socjalnych wielu różnych firm, na basenie, na siłowni, w szkole i w wielu innych miejscach.

Asortyment takich produktów jest bardzo szeroki i niezwykle zróżnicowany (np. krakowska firma Lobos oferuje kilkanaście wariantów szafek BHP: lobos.pl/meble/produkty/meble-metalowe/szafy-bhp), co z jednej strony jest ułatwieniem – każdy może znaleźć ten, który całkowicie spełnia jego wszystkie oczekiwania - ale z drugiej trochę utrudnia poszukiwania. W takim gąszczu ofert trudno czasem wybrać coś konkretnego, nie wiadomo, na jakich parametrach się skupić, co jest najważniejsze. Zanim więc udamy się na zakupy, warto zaznajomić się z poniższymi wytycznymi, które mogą okazać się pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Szafka metalowa BHP

Jeżeli w przypadku mebli socjalnych można mówić o jakimś klasyku, to z pewnością byłaby to szafka wykonana z metalu. Metal jest bardzo popularny w tej branży: jest stosunkowo tani, bardzo wytrzymały, łatwo utrzymać go w czystości (wystarczy odrobina wody z detergentem), a w razie czego szafkę zawsze można bez problemu przemalować. Tworzywo o takich parametrach pozwala na bezpieczne przechowywanie niemalże wszystkiego. Zanim jednak zdecydujemy się na kupno, warto porównać jakość wykonania interesującego nas modelu z innymi: metal metalowi nierówny, jednak zawsze lepiej wybrać produkt z tworzywa o większej grubości. Na uwagę zasługuje także precyzja wykonania spawów oraz inne aspekty, takie jak na przykład to, czy szafka wyposażona została w praktyczne, zamykane na klucz zamki, czy można ją szybko i bezproblemowo otworzyć oraz czy posiada ona dodatkowe udogodnienia, takie jak na przykład lustro na wewnętrznej stronie drzwi, drążek na ubrania lub też szuflada. Często modele dodatkowo wyposażone i te w klasycznej wersji nie różnią się zbytnio ceną, trzeba tylko poświęcić chwilę na ich znalezienie.

szafka metalowa

Szafka BHP – wymiary

Ogromnym atutem wyposażenia tego typu jest nie tylko wspaniałe tworzywo – bardzo istotny jest tu niezwykle bogaty wybór. Szafki BHP można kupić w sklepach specjalistycznych, przez Internet, w marketach budowlanych, a czasem także w hipermarketach. Dostępne produkty praktycznie nie stawiają żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o ich wymiary: każdy na pewno będzie w stanie wybrać produkt doskonale pasujący nawet do niewielkiej przestrzeni. Dzięki wielu różnym wymiarom można szybko i wygodnie skompletować bardzo praktyczny pokój socjalny, w którym wykorzystamy każdy fragment dostępnej powierzchni. Żeby tak się jednak stało, należy przemyśleć zakupy: zaplanować układ pomieszczenia i poszukać najlepiej pasujących do niego mebli, tak, by można było stworzyć użyteczną zabudowę, która w stu procentach spełni nasze oczekiwania.

Szafka BHP – cena

Jeżeli wybraliśmy już konkretny model, zanim udamy się do kasy dobrze jest porównać jego cenę w kilku różnych sklepach: wybierając ten najtańszy czasem możemy zaoszczędzić tylko trochę, a czasem naprawdę bardzo dużo, bo ceny tych samych produktów mogą się mocno różnić między sobą. Nie można zapominać także o sklepach internetowych, w których często można kupić poszczególne produkty za o wiele mniejsze pieniądze. To od nich tak naprawdę powinno się zaczynać poszukiwanie szafek BHP.

Szafka BHP - potrójna

Potrójna szafka BHP to doskonałe rozwiązanie do niewielkich przestrzeni socjalnych, których potencjał pragniemy w pełni wykorzystać. Nawet jeżeli do sklepu udajemy się z zamiarem zakupienia szafki podwójnej, warto zrewidować swoją wizję właśnie pod kątem szafki potrójnej – tak naprawdę zajmuje ona niewiele więcej miejsca niż wersja z dwojgiem drzwi, a daje o wiele większe możliwości. Różnica w cenie także nie jest diametralna, więc wydaje się, że jest to opcja warta rozważenia, tym bardziej, że w pokojach socjalnych z reguły brakuje miejsca na przechowywanie.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również