|   | 

Pies również może mieć swoje buty. Akcesoria, które wydają się nietypowe, ale są bardzo przydatne

Niektórzy na widok psa w specjalnych psich butach uśmiechają się pobłażliwie i traktują je, jak kolejną fanaberię miłośników zwierząt. Tymczasem akcesoria dla zwierząt często przypominają te, z których korzystają ludzie i nie ma w tym nic zdrożnego. Po jakie gadżety tego typu warto sięgnąć?

Ubrania, buty i tym podobne akcesoria dla psów

Widok psów w ciepłych sweterkach lub kamizelkach z futerkiem nie jest już niczym nowym, a przynajmniej w przestrzeni miejskiej. Nie jest to jednak żaden modny trend, który przeminie, ale zwyczajna ochrona zwierzęcia przed zimnem i czynnikami atmosferycznymi.

Ubranka dla psa, a przynajmniej większość z nich, to przedmioty czysto funkcjonalne – kurtki, sweterki, kamizelki i tym podobne elementy odzieżowe mają za zadanie ochronić psa przed silnym mrozem, wiatrem i śniegiem. Oczywiście można kupić także innego typu odzież dla psów, którą można założyć mu, od czasu do czasu, do zdjęcia lub na szczególną okazję, ale to zupełnie co innego. Bez elementów ozdobnych można się obejść, ale bez ciepłego ubrania na zimę już niekoniecznie. To bardzo ważne w przypadku małych psów o krótszej sierści, które przy bardzo niskich temperaturach mogą bardzo marznąć i chorować.

Kolejnym elementem, po który warto sięgnąć, są buty dla psa, które mają za zadanie chronić łapy psa przed śliską i zimną nawierzchnią, przed śniegiem, wodą i solą drogową, a latem przed rozgrzanym asfaltem i betonem. Kto choć raz widział, jakie szkody może wyrządzić sól drogowa łapom psa i jak bardzo nieprzyjemne jest stąpanie po nagrzanym asfalcie, ten z pewnością wie, jak istotne jest zabezpieczanie psich łap przed tymi czynnikami.

Akcesoria pielęgnacyjne

Szczotki, zgrzebła i trymery to oczywiste i popularne akcesoria do pielęgnacji psiej sierści, które raczej nie budzą kontrowersji, ale już szczoteczka do zębów dla psa i sama idea czyszczenia jego zębów wydaje się niektórym przesadą. Tymczasem zęby psa decydują, w dużej mierze, o zdrowiu i sprawności zwierzęcia. Bezzębny pies, który nie może swobodnie pogryźć pokarmu nie będzie cieszył się zdrowiem i dobrą jakością życia.

Ekspert sklepu Pupilo.pl radzi, by odpowiednio wcześnie zadbać o kondycję psiego uzębienia. Warto robić przegląd zębów psa u weterynarza oraz pielęgnować je przy pomocy specjalistycznych karm i gryzaków, które wzmacniają zęby i usuwają kamień oraz osad, a także szczotkować je przy pomocy specjalnej pasty oraz szczoteczki do zębów dla psa.

Dbanie o uzębienie psa jest bardzo ważne, ale dbanie o jego sierść jest kolejną kwestią, o którą należy zadbać. Czesanie i trymowanie to trochę za mało, by sierść psa była zdrowa, błyszcząca i jak z reklamy. Jeśli chcemy, by nasz pies naprawdę dobrze się prezentował, sięgnijmy po specyfiki do kąpieli i pielęgnacji psiej sierści. Znajdziemy ich bez liku w ofercie marek, które produkują kosmetyki dla psów wystawowych. Nawet jeśli pod naszą opieką jest klasyczny burek, nie oznacza to, że nie można zafundować mu, choćby od czasu do czasu, porządnej kąpieli i pielęgnacji.

Plecaki i bidony dla psa

Czy pies może nosić plecak? Okazuje się, że może, a nawet powinien, gdy wybieramy się wspólnie na trasę biegową lub na ekstremalnie długą wędrówkę. W sklepach można znaleźć specjalne plecaczki dla psów, które mają formę saszetki, w której zmieścimy akcesoria dla psa, coś do jedzenia i zestaw do sprzątania po pupilu. To świetne rozwiązanie, bo zwierzę samo niesie swój ekwipunek.

Jeśli zaś chodzi o bidon dla psa, to warto zwrócić uwagę na specjalne bidony i butelki ze składanym elementem, który pozwala nalać do niego wody i napoić psa. Trudno oczekiwać, by zwierzę napiło się wprost z butelki, a podczas upałów o odwodnienie nie jest trudno. Podręczny bidon dla psa bardzo się przyda.

Nietypowe akcesoria dla czworonogów mogą okazać się niezwykle przydatne. Nie warto omijać ich w sklepie tylko dlatego, że wyglądają dziwnie lub wydają się niepotrzebne. Większość z nich to przemyślane konstrukcje, na które posiadacze psów czekali od dawna, a które wreszcie trafiły do sprzedaży w ostatnich latach, by ułatwić opiekę nad psem, spacery, wyprawy i wspólne bieganie.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również