|   | 

Dlaczego warto wynająć halę namiotową?

Hale namiotowe znakomicie zastępują rozwiązania stacjonarne; stała zabudowa wiąże się z dużo większymi nakładami finansowymi oraz z większym czasem potrzebnym na inwestycję. Hale można postawić dosłownie w kilka dni, a dzięki technologii, w jakiej obecnie się je buduje, nie ustępują niczym swoim murowanym odpowiednikom. Wynajem hali namiotowych najczęściej dotyczy targów, eventów masowych, wydarzeń sportowych, pokazów czy imprez plenerowych. Sprawdzają się tam, gdzie jest potrzeba pomieszczenia dużej liczby ludzi czy przedmiotów, przez krótki, ale także przez długi czas. W tym artykule zastanowimy się nad tym jakie są kluczowe przewagi hal namiotowych wobec innych rozwiązań tego typu.

Namioty Pneumatyczne

Przede wszystkim zacznijmy od tego, że hali namiotowej wcale nie trzeba kupować. Owszem, jest to znakomite rozwiązanie długoterminowe, które tym bardziej się opłaca, im dłużej hala aktywnie działa, ale wymaga sporych nakładów finansowych. Wynajem hali jest rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy nie planują długoterminowych czy cyklicznych przedsięwzięć, albo po prostu nie dysponują gotówką niezbędną do zakupu hali. Bez najmniejszego problemu można wynająć też halę na dłużej, na rok, dwa i więcej. Dzisiejsza technologia sprawia, że namioty są wytrzymałe na wszystkie warunki pogodowe i świetnie sprawdzają się przez cały rok, w każdym możliwym zakątku Polski czy Europy.

Warto więc podkreślić jeszcze raz: wynajem hali namiotowej to przede wszystkim dużo mniejsze koszty inwestycyjne dla organizatora danego przedsięwzięcia. Jeśli dana firma wchodzi na rynek i pierwsze duże zyski są dopiero przed nią, to wypożyczenie namiotu będzie najlepszą okazją do zarobienia pierwszych pieniędzy. Dotyczy to np. hal magazynowych czy produkcyjnych. Oczywiście wynajem jest najbardziej opłacalny także wtedy, jeśli dane przedsięwzięcie jest jednorazowe, np, wesele czy wystawa samochodów.

Wynajem hali namiotowej to także dużo mniejsze zobowiązanie. Wystarczy kontakt z profesjonalną firmą zajmującą się produkcją i wynajmem hal i o nic więcej nie musisz się martwić. Takie firmy jak www.halenamiotowe.com.pl zamontują namiot w dniu, w którym jest on potrzebny i zdemontują go wtedy, kiedy tego zechcesz. Nie musisz martwić się o przechowywanie, składanie, renowację hali - wszystkim zajmie się firma. Warto też wiedzieć, że w dużej części przypadków, jeśli wynajmujesz halę namiotową, nie musisz martwić się o żadne pozwolenie ze strony lokalnych władz. Często wystarczy tylko i wyłącznie zgłoszenie do GIB (Głównego Inspektora Budowlanego), albo dla innej jednostki zarządczej, odpowiedniej dla Twojego obszaru. Upewnij się tylko, że w zgłoszeniu zawarte są wszystkie niezbędne informacje, oraz że spełnia wszystkie warunki “budowli tymczasowej”. Tylko obiekty o takim oficjalnym statusie nie wymagają pozwolenia, a jedynie zgłoszenia w Urzędzie.

Na uwagę zasługuje też fakt, że hale namiotowe są bardzo prostymi konstrukcjami. Dzięki temu ich postawienie nie trwa dłużej niż kilka dni, a transport i renowacja są bardzo proste. Ich modułowa budowa pozwala także na wiele modyfikacji, więc nawet jeśli wynajmujesz halę już zbudowaną i gotową do użycia, to jest spora szansa, że można ją zmienić wedle Twoich upodobań.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również