|   | 

Stwórz ciepłą atmosferę w swoim domu

Kominek to idealny sposób na zapewnienie ciepłej atmosfery w domu oraz na dodanie atrakcyjności i elegancji wyglądowi pomieszczenia. Jednak kiedy miejsca na prawdziwy kominek brak, możliwości techniczne nie są wystarczające lub użytkowanie dotychczasowych kominków jest zbyt czasochłonne i wiąże się z nieustannymi zabrudzeniami, z pomocą przychodzą wolnostojące piecyki na pellet włoskiego producenta o nazwisku Caminetti Montegrappa.

Unikalność piecyków

Piecyki odróżniają się od innych produktów tego rodzaju tym, że są samoobsługowe (nie wymagają więc ciągłego doglądania i podkładania drewna), a dodatkowo ciche i atrakcyjne z wyglądu. Dodają uroku pomieszczeniom dzięki obecności prawdziwego ognia. Komfort użytkowania odróżnia piecyki na pellet od zwykłych kominków, ponieważ ich obsługa nie wymaga palenia drewnem, które już w fazie samego sprowadzania może stanowić problem. Wykluczenie zwykłego drewna opałowego stanowi więc dużego rodzaju oszczędność, ograniczenie miejsca, które miałoby ono zajmować, a także zmniejsza obszar zabrudzeń, nieuniknionego dla posiadaczy i użytkowników kominków ogrzewanych drewnem.

Czym jest pellet?

Pellet jest materiałem opałowym, a dokładniej sprasowanym materiałem drzewnym (pochodzącym z odpadów drzewnych, jakimi są np. wióry czy trociny). Plusem tego produktu jest jego wysoka wydajność, wygodne użytkowanie ze względu na postać granulek, a także na niewielką ilość popiołu, będącego wynikiem spalania.

Dobry wybór

Potwierdzeniem jakości produktu, jakim jest piecyk na pellet Caminetti Montegrappa, jest czterdziestoletnie doświadczenie producenta w tworzeniu grzewczych urządzeń. Zadbał on o to, aby były one ciche i wygodne, zautomatyzowane, a przy tym całkowicie bezpieczne, ekologiczne i wydajne. Stanowią one swoisty postęp i innowację w swojej dziedzinie. Nowoczesne technologie sprawiły, że wygląd współczesnych piecyków idealnie wpasowuje się do każdego rodzaju wnętrz, uatrakcyjniając je i dodając ciepła.

Szeroki wybór

W swej ofercie Caminetti Montegrappa zawiera kilka możliwości: piecyki na pellet o możliwości ogrzania tylko jednego pomieszczenia – z wymuszoną konwekcją; na pellet ultra ciche – z naturalną konwekcją; do ogrzania wielu przestrzeni – z dystrybucją ciepłego powietrza; z komorą spalania o hermetycznym zamknięciu; z płaszczem wodnym oraz kominkowe wkłady na pellet. Każdy z piecyków odnajduje swoje zastosowanie w innym typie pomieszczeń. 

Piece z wymuszoną konwekcją – ogrzeją to pomieszczenie, w których się znajdują. Wbudowany wentylator sprawia, że przepływ ciepłego powietrza jest nieunikniony.
Piece z dystrybucją gorącego powietrza – odpowiednie ich zamontowanie umożliwia przekazanie ciepłego powietrza do więcej niż jednego pomieszczenia. 
Piece z płaszczem wodnym – idealne dla ogrzania całego domu, a także zapewnienia ciepłej wody; jednocześnie pozostają estetyczną ozdobą pomieszczenia. 
Wkłady kominkowe na pellet – umożliwiają ekonomiczne zastosowanie surowca opałowego przy jednoczesnym zachowaniu formy typowego kominka.

piec na pellet

Jak to działa?

Skuteczność piecyków ukryta jest w technologii umożliwiającej samoobsługę, tzn. wystarczy dostarczać paliwa w postaci pelletu, a całą resztę wykonują one same. Automatycznie pobierają potrzebne paliwo, rozpalają się, kontrolują dostarczaną temperaturę, dostosowując do takiej, jaka jest pożądana, a wreszcie - wygaszają się. Ilość produkowanego popiołu oraz czystość spalin również należą do zalet owych produktów. Urządzenia należą do wolnostojących, dlatego ze swobodą można montować je w dowolnym miejscu. Wbudowany system KCC kontroluje proces spalania, wykorzystując niezbędne informacje, jak np. rodzaj pelletu, początkową i zadaną temperaturę, stan czystości palnika oraz wymiennika, typ instalacji, a także ciśnienie, jakie występuje w komorze spalania. Te wszystkie parametry umożliwiają automatyczną pracę, która jest wydajna i bezpieczna. Pozwala także na utrzymanie czystości poprzez ograniczenie produkcji spalin i utrzymanie przejrzystości szyby.

Praktyczne i wygodne

To, co odróżnia piecyki na pellet od innych urządzeń, to - oprócz automatycznej obsługi - także inne udogodnienia. Program wbudowany w urządzenie pozwala na ustawienie odpowiedniej temperatury, a także dostosowanie pracy grzejnika do konkretnych dni tygodnia. Piecyk posiada możliwość sterowania w zakresie pracy konkretnych godzin i dni. Nie trzeba więc martwić się o nadmierne spalanie paliwa w czasie, kiedy w domu nie ma mieszkańców. Nowoczesna technologia to także pilot z czujnikiem temperatury, który może być zdalnie sterowany. Sukcesem w zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań z pewnością staje się zestaw sterowania GSM – wystarczy szybki sms i praca urządzenia może być kontrolowana z dowolnego miejsca, w jakim się znajdujemy.

W dzisiejszych czasach wygoda i komfort to najbardziej pożądane ze stanów. Oszczędność czasu i pieniędzy to kolejne z czynników, na których wszystkim nam zależy. Żeby więc spełnić nasze wymagania i potrzeby, zapewniając tym samym walory estetyczne i wizualne, stworzono urządzenia grzewcze najnowszej technologii. Piece i wkłady kominkowe na pellet to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy szukają możliwości na zapewnienie ciepła uzyskanego w najszybszy i najkorzystniejszy sposób. Włoski styl to coś, co doda uroku, jeśli zdecydujesz się na zakup produktu Caminetti Montegrappa.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również