|   | 

Jak wybrać najkorzystniejsze OC samochodu?

Ubezpieczenie samochodu OC jest jedynym obowiązkowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy właściciel auta w Polsce. Ze względu na ustawowe regulacje zakres ubezpieczenia OC jest taki sam we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych, jednak ceny polis mogą znacząco się od siebie różnić.

W wyborze najlepszego ubezpieczenia OC samochodu warto kierować się najniższą ceną ubezpieczenia. Aby w prosty i szybki sposób sprawdzić najlepsze oferty, warto sprawdzić kalkulator OC lub inne porównywarki ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie OC samochodu – jak wybrać najlepsze?

Jak podkreślają eksperci, ostateczna cena polisy ubezpieczeniowej auta jest zależna od wielu kwestii, takich jak marka pojazdu, model auta, wiek kierowcy lub kierowców, wartość pojazdu, dotychczasowy przebieg i potencjalna ilość przemierzonych kilometrów, którą ma zamiar pokonać właściciel pojazdu w czasie obowiązywania gwarancji ubezpieczeniowej.

Aby poznać najlepszą cenę i wybrać najkorzystniejsze ubezpieczenie OC auta, należy znać kilka szczegółowych informacji, które pozwolą na wybór odpowiedniej oferty. Wśród z nich są dane na temat: fabrycznych i dodatkowych zabezpieczeń antykradzieżowych (blokada skrzyni biegów, alarm, immobilizer i inne), rodzaju skrzyni biegów, rodzaju nadwozia, rodzaju tankowanego paliwa, daty pierwszej rejestracji pojazdu. Cena obowiązkowego ubezpieczenia OC auta jest zależna od doświadczenia kierowcy lub kierowców oraz liczby szkód wyrządzonych przez nich w ostatnich latach.

Najkorzystniejsze ubezpieczenia OC auta

Część ubezpieczalni do podstawowej i obowiązkowej polisy OC auta zapewnia klientom bezpłatne dodatkowe świadczenia. Niektóre z nich są nazywane mini assistance, czyli okrojoną wersją dodatkowej formy ubezpieczenia komunikacyjnego, które polega np. na pomocy technicznej w wyniku awarii pojazdu (holowanie do warsztatu, pomoc w zakupie części niezbędnych do naprawy samochodu, transport paliwa itp.). Tego typu dodatkowe oferty posiadają towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują nieco droższe ubezpieczenia OC.

Podobna sytuacja dotyczy także ubezpieczenia OC wraz z darmową zieloną kartą. Jest to dokument uprawniający na wjazd do krajów, gdzie standardowe OC nie obowiązuje. Są to m.in. Ukraina, Rosja, Czarnogóra, Albania. Niektóre ubezpieczalnie gwarantują darmowe wyrobienie zielonej karty po wykupieniu ubezpieczenia OC. Uważa się, że przebywając za granicą o wiele łatwiej załatwia się wiele istotnych spraw, jeśli posiada się polisę znanego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również