|   | 

Zadłużenie a pożyczka pozabankowa. Co warto wiedzieć?

Rosnące w nieskończoność zadłużenia to spirala, z której niezwykle ciężko się wydostać. Zdarza się, że więc, że niezbędne staje się uzyskanie dodatkowych środków finansowych, które mogłyby kupić nam trochę czasu na pozostałe spłaty długów. Wśród alternatyw dla tradycyjnych kredytów są tzw. pożyczki od instytucji pozabankowych, pożyczki oddłużające czy pożyczki od osób prywatnych. 

Pożyczka prywatna to szansa i ryzyko

W przypadku zadłużenia ciężko nam będzie wziąć jeszcze jeden kredyt. Oczywiście, dużo łatwiej jest, gdy rzeczywiście jesteśmy wypłacalni, a nasze miesięczne zarobki pozwalają jeszcze trochę nagiąć budżet. Natomiast, jeśli już mamy problemy ze spłatą poszczególnych należności albo zostaliśmy wpisani do bazy Biura Informacji Kredytowej, to o jakiekolwiek pożyczki będzie znacznie trudniej. 

Dlatego też, wiele osób szuka skutecznych alternatyw. Sporą popularnością cieszą się m.in. pożyczki pozabankowe. O tematyce pożyczek możecie dowiedzieć się więcej na renomowanym portalu: https://pozyczka4you.pl/. Z drugiej strony, dużo osób obawia się zaufać firmie, która nie jest bankiem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. A okazuje się, że to właśnie tam ulokowane są rozwiązania, które mogą nam pomóc w ciężkiej sytuacji finansowej.

Pożyczki pozabankowe to pożyczki na zazwyczaj nieco wyższy procent. Charakteryzują się tym, że mogą się o nie ubiegać (w zależności od oferty) osoby bezrobotne, niewypłacalne lub z tzw. negatywną historią kredytową. Wnioski o taką pożyczkę składać można drogą online, a liczba wszelkich formalności do wypełnienia nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. 

Z drugiej strony, są jeszcze pożyczki od osób prywatnych, czyli tzw. pożyczki społecznościowe. Więcej na ich temat przeczytacie tutaj: https://pozyczka4you.pl/pozyczki-prywatne-dla-zadluzonych/

Pożycz pod zastaw

Zdarza się, że piętrzące się problemy finansowe zmuszają do radykalnych kroków. Czasami szybki zastrzyk gotówki może diametralnie odmienić bieżącą sytuację dłużnika. Tym samym pożyczka jest na wagę złota, ale o ile w firmach pozabankowych istnieje taka możliwość, to nie będą to raczej kwoty wysokie. W przypadku pożyczek prywatnych - możemy liczyć na nieco więcej, o ile przekonamy do tego inwestora. 

Inwestor będzie najczęściej wymagać w umowie przede wszystkim bardzo wysokiego oprocentowania. W niektórych przypadkach w formie zabezpieczenia może też chcieć dostać coś pod tzw. zastaw. Dzięki temu, będzie miał pewność, że nie straci na swojej inwestycji, a klient “realną motywację”, by pożyczkę zwrócić. 

Jeśli więc zdecydujemy się oddać pod zastaw np. samochód. To będziemy musieli przekazać umowę przewłaszczenia. Dana osoba stanie się wtedy współwłaścicielem naszego auta, ale w przypadku braku zwrotu pożyczki, pożyczkodawca przejmie całość praw do pojazdu.

 

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również