|   | 

Etykiety Samoprzylepne

Prowadzisz zakład produkcyjny? Niezależnie od branży, w której działasz przydatne będą etykiety samoprzylepne, które pozwolą Ci wygodnie oznaczać produkty. Można umieścić na nich informacje wymagane przez obowiązujące w Polsce normy, logo marki oraz dodatkowe dane o produktach. Etykiety możesz zaprojektować samodzielnie w firmie lub zlecić projekt drukarni cyfrowej, która zajmie się stworzeniem grafiki oraz estetycznym wydrukiem na wybranym materiale.

Etykiety samoprzylepne w magazynie

W każdym magazynie warto zadbać o odpowiednie znakowanie produktów. To ułatwia cały proces logistyki – pakowanie oraz transport. Poszczególne produkty najczęściej są foliowane na czas dowozu. Etykiety samoprzylepne to doskonałe rozwiązanie, aby oznaczyć takie ładunki i ułatwić pracę osobom odpowiedzialnym za wysyłkę towaru do klientów. Na etykiety można nanieść informację na temat rodzaju towaru, numer serii oraz inne kluczowe dane. Naniesione na samoprzylepną rolkę etykiety są wytrzymałe i poręczne. Można szybko przyklejać je na kartony, opakowania plastikowe czy butelki. Można je przylepiać do różnych powierzchni, nie odklejają się i nie zawijają na rogach.

Druk etykiet – jak wybrać?

Ofertę druku etykiet samoprzylepnym można znaleźć w wielu drukarniach stacjonarnych i internetowych. Klient zamawia odpowiedni format. Kolejnym krokiem jest dobór materiału, na którym zostaną wydrukowane podane dane. Etykiety samoprzylepne drukuje się na papierze lub folii. Nadruk na folii jest odporny na działanie wilgoci, a papiery o różnej gramaturze pozwalają uzyskać produkt o wysokiej estetyce. Drukarnie najczęściej oferują zarówno etykiety na rolce, jak i cięte na sztuki czy nacinane na arkuszu. To pozwala dopasować rozwiązanie do potrzeb firmy.

Etykiety do zadruku

W ofertach drukarni można znaleźć etykiety czyste. Są one przeznaczone do zadruku. Są to naklejki dostarczane na papierowych lub foliowych arkuszach o formacie A4. Można na nie nanosić wybrane projekty z wykorzystaniem druku laserowego lub atramentowego. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się dla firm, które mają swoje własne projekty etykiet na (np. na produkty spożywcze). Kolejną możliwością są czyste naklejki papierowe i foliowe na rolkach. Są one przeznaczone do zadruku termicznego lub termotransferowego.

Etykiety samoprzylepne zadrukowane

W wielu drukarniach istnieje możliwość zamówienia gotowych naklejek. Dostępne są etykiety papierowe i foliowe na arkuszach A4 lub rolkach. Do druku wykorzystuje się różne metody. Często klienci mogą wybierać pomiędzy drukiem UV, sitodrukiem offsetowym, drukiem laserowym, fleksograficznym lub termicznym. Czasami dostępne są także inne metody zadruku (np. ecosolventowa czy termotransferowa). Dodatkowo etykiety samoprzylepne na produkty mogą posiadać ekskluzywne uszlachetnienia, które podnoszą ich trwałość oraz estetykę. Na etykietach stosuje się warstwę lakieru UV, laminowanie płynne lub stałe.

Wysokiej jakości etykiety uszlachetniane to doskonałe rozwiązanie na produkty luksusowe (np. wysokogatunkowe alkohole, słodycze, ekologiczne soki). Etykiety z powodzeniem można dopasowywać do konkretnego produktu, dobierać ich wymiary i kształty, kolorystykę oraz wykończenia. Dzięki temu stają się one wizytówką wyrobów konkretnej firmy, nadają im oryginalny charakter i pozwalają wyróżnić się na sklepowych półkach.

Sprawdź ofertę na Alibiuro.pl

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również