|   | 

Jak nowocześnie ozdobić ściany?

Sklepy oferują różnego rodzaju dekoracje ścienne. Jak wybrać spośród nich takie, które wkomponują się w aranżację każdego wnętrza i nadadzą mu niebanalnego wyglądu? Odpowiedzią mogą być plakaty displate.

Displate plakaty- co to jest?

Od niedawna cieszą się coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego, gdyż za niską cenę, można mieć na ścianie małe dzieło sztuki współczesnej. To grafiki wykonane na metalu przez współczesnych artystów. Chociaż plakat metalowy nie jest nowością, to jednak przywrócił go modzie polski start-up, założony w 2013 roku. Swoją działalność zaczął od szybkiego podboju rynku w USA, Australii, Niemiec, Kanady. U nas ciągle jeszcze mało znane, jednak zainteresowanie nimi wzrasta. Dla platformy tworzą artyści z 74 krajów. Każdy z nich tworzy we własnym stylu. Do wyboru są prace ponad 3600 twórców. Daje to ogromną różnorodność.

Czym się różnią plakaty displate od innych dekoracji ściennych?

Metalowe plakaty są bardzo oryginalne a bogactwo wzorów jest ogromne. Do tego prostota montażu. Plakat można umocować w ciągu kilkunastu sekund. Wystarczy przykleić magnes na ścianę, i przyłożyć do niego dekorację. Daje to niesamowitą łatwość zmiany miejsca i tworzenia nowych aranżacji. Kolekcja kilku plakatów zawieszonych na ścianie, to możliwość wielokrotnej zmiany miejsc. Za każdy kupiony plakat sadzone jest jedno drzewo.

Zalety plakatów displate

Ten designerski produkt, długo będzie modny i stylowy. Łatwość montażu, niewymagająca wiercenia i robienia dziur w ścianach, z pewnością dają mu przewagę nad klasycznymi obrazami. Jest to dekoracja trwała, która nie zblaknie z czasem i się nie zniszczy. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Wystarczy do tego ściereczka. Plakaty pozwalają na wyrażanie naszych upodobań. Odpowiednio dobrane, sprawdzą się w każdej stylizacji i pomieszczeniu.

Gdzie powiesić plakat?

Kiedyś metalowe plakaty wisiały w biurach i restauracjach. Obecnie coraz częściej goszczą w mieszkaniach prywatnych. Są alternatywą dla klasycznego zdobienia ścian. Można wieszać je w każdym pomieszczeniu. Przełamują nudę i sprawiają, że stylizacja nabiera niebanalnego wyglądu. Dobrze komponują się z aranżacją minimalistyczną i nowoczesną. Do wnętrz klasycznych, pasować będą plakaty inspirowane stylem retro. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by wybierać je kierując się przede wszystkim własnymi upodobaniami.

Jak wybrać plakat displate?

Bogate wzornictwo pozwala na dobór plakatu do każdego wnętrza. Jednak inne wieszamy w kuchni, a inne w salonie. Grafika powinna korelować z miejscem zawieszenia. W kuchni najczęściej zawiesza się plakat związany z tematyką kulinarną lub rodzinną. W salonie, może to być ulubiony cytat. W pokoju nastolatka postać z ulubionego filmu. Kolorystykę plakatu wybieramy tak, by pasowała do wystroju wnętrza. Może to być na zasadzie kontrastu lub dopasowania do innych elementów.

Cena plakatów

Ceny plakatów zależą od ich wielkości. Kształtują się na poziomie od 40 do 60 paru dolarów. Uwzględniając, że jest to ozdoba designerska, która będzie służyła przez wiele lat, nie tracąc, na jakości, jest to umiarkowany wydatek. Można potraktować go, jako inwestycję w kolekcję użytkowej sztuki współczesnej.

Plakat na prezent?

Bardzo często kupując prezenty, zastanawiamy się, czy będą one trafione i spodobają się obdarowanym. Znając mieszkanie i wystrój lub chociażby upodobania osoby, dla której chcemy kupić prezent, łatwo będzie dobrać odpowiedni plakat. To świetny prezent na osiemnastkę, czy wesele. W każdym mieszkaniu znajdzie się odpowiednie miejsce na taki podarunek. A ponieważ nie jest to produkt masowy, z pewnością osoba obdarowana doceni taką designerską ozdobę ścienną.

Czy warto kupić plakat metalowy?

Z pewnością warto ozdobić ściany taką dekoracją. Nada ona każdemu wnętrzu charakteru i stylu. Pozwala wyrazić siebie, swoje poglądy i upodobania. To dekoracja ścienna, która odmieni każde wnętrze w ciągu parunastu sekund. Bez wiercenia i brudzenia. Łatwość zmiany miejsca, jest niepowtarzalna i niespotykana przy innych dekoracjach. Odporność na promienie słoneczne i nieblaknięcie, czynią plakat niezwykle trwałym produktem. Kupując go, przyczyniamy się do zwiększenia ilości drzew, co ma wpływ na naszą planetę.

meblujesz.pl

Materiał zewnętrzny

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również