|   | 

Chcesz rozwijać swoją firmę? Skorzystaj z dofinansowania unijnego w ramach programu POIR 1.1.1

Rozpoczynanie własnej działalności, jest coraz częściej podejmowaną decyzją. Wiąże się to z wieloma beneficjami oraz komfortem. Aczkolwiek jak wszystko, rozwijanie firmy wymaga inwestycji finansowej w poszczególne elementy, by móc cieszyć się modernizacją na najwyższym poziomie. Poznaj propozycje dofinansowania, które będzie skuteczną pomocą w eskalowaniu.

Jak zdobyć dofinansowanie na badania i rozwój firmy?

Dofinansowanie to dla wielu przedsiębiorców ważny aspekt w rozpoczęciu czy modernizacji własnej firmy. By móc zapewnić sobie dynamiczne tempo rozwoju, warto starać się o wspomogę, która znacząco to ułatwi. Warto przestudiować dostępne oferty zapomogi, które tworzone są z myślą o konkretnych podmiotach oraz ich wymaganiach. Należy sumiennie przeanalizować, jakie kryteria spełnia nasza działalność i podjąć odpowiednią decyzję. Otrzymanie dofinansowania to klucz do sukcesu dla tych, którzy pragną z pomocą udoskonalać swoją firmę. Jednak aby móc faktycznie skorzystać z dofinansowania, należy spełniać wymagania dostosowane do rodzaju zapomogi.

Wiadomym czynnikiem umożliwiającym uzyskanie środków na rozwój własnej firmy jest oczywiście podpisanie umowy z instytucją, która oferuje takie rozwiązanie. Przed tym obowiązywać będzie wypełnienie formularza oraz stosownego wniosku. Należy upewnić się, że spełniamy wszystkie konieczne wymagania. Z reguły polega to na detalicznym określeniu oczekiwanego przez nas osiągnięcia celu, jak i budżetu, jaki będzie do tego potrzebny. Plan realizacji projektu powinien być sumiennie przygotowany, na podstawie najistotniejszych detali, które określą wszystkie ważne szczegóły dotyczące Twojej firmy. Warto skupić się tu na dokładnym określeniu czasowym i tego, co ma przynieść rozwój w wybranej przez nas dziedzinie. Zwykle formularze dostępne są na stronach internetowych odpowiedzialnych za przyznawanie dotacji instytucji wraz z przejrzystą instrukcją, która poprowadzi każdego przez ten proces.

Dowiedz się więcej na https://www.a1europe.pl/blog/poir-1-1-1-szybka-sciezka-jak-zdobyc-dotacje-unijna-dla-firmy/kjqe_egyl >>

Program POIR 1.1.1 Szybka ścieżka: jak złożyć wniosek?

Jeśli interesuje nas zdobycie dofinansowania, warto zapoznać się z POIR 1.1.1, którego pierwsza tura naborów startuje już 22 marca (jest ona przeznaczona dla dużych przedsiębiorstw oraz ich konsorcjów), a trwać będzie do 12 kwietnia 2021 r. Kolejna tura składania wniosków (tylko dla MŚP oraz ich konsorcjów) odbywać się będzie zaś od 16 kwietnia do 4 maja 2021 r. do godziny 16:00. Jest to dobra opcja dla pragnących zdobyć zapomogę w celach badawczych oraz wszelakich prac rozwojowych. Jeżeli jesteś więc zainteresowany takim rozwiązaniem, poznaj szczegóły oferowanej pomocy oraz kryteriów, jakie musi spełniać każdy wnioskodawca.

Konkurs ogłoszony został 15 lutego 2021 r. i jest stricte skierowany do osób planujących realizację projektów badawczo-rozwojowych. Jego organizatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju a budżet wynosi 300 000 000 zł (w tym 100 000 000 zł na projekty biorące udział w I rundzie, zaś 200 000 000 zł dla projektów rundy II). Mogą w nim wziąć udział przedsiębiorstwa i również te instytucje, które prowadzą w sposób ciągły prace rozwojowe czy badania naukowe w ramach konsorcjum — niezależnie od rozmiarów firmy. Zakres tematyczny konkursu nie ogranicza się do konkretnych idei, dając tym wolną rękę wnioskodawcy w obrębie tego aspektu. Pod uwagę brane są między innymi założenia projektu, cały proces realizacji, ocena własności indywidualnej, oraz zapotrzebowania rynkowego.

Sektor MŚP może uzyskać wsparcie na badania przemysłowe maksymalnie do 80% — dla mikro i małych przedsiębiorstw, zaś 75% dla średnich. Na prace rozwojowe przeznaczone zostanie dla mikro i małych przedsiębiorstw maksymalnie 60%, dla średnich 50%. Jeżeli chodzi o wsparcie na prace przedwdrożeniowe jest to 90% (w ramach pomocy de minimis — inaczej pomoc publiczna) a 50% na pomoc na usługi doradcze.

Duże firmy mogą uzyskać pomoc na badanie przemysłowe w maksymalnym poziomie 65%. Na prace rozwojowe przeznaczone jest 40% zaś wsparcie na prace przedwdrożeniowe wynosi 90% w ramach pomocy de minimis.

Wniosek dla zainteresowanych wzięciem udziału w programie POIR 1.1.1 zostanie udostępniony z dniem rozpoczynającym pierwszą turę składania petycji za pośrednictwem systemu informatycznego IP. Zachęca się, by skorzystać z oferowanego rozwiązania, jakim jest POIR 1.1.1. Rozwój firmy jest koniecznością, aby móc utrzymać się na stale modernizującym się rynku. Konkurs nie wymaga wiele, zaś oferuje dużą pomóc mikro, małym, średnim, jak i większym firmą. Na wyniki oczekuje się maksymalnie do 120 dni od dnia zakończenia naborów.

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również