|   | 

Rekordy na internetowych aukcjach WOŚP

Ponad 151 tysięcy złotych za udział w treningu piłkarskiej reprezentacji Polski! Tyle zapłacił zwycięzca najdroższej jak dotąd aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ogromna rzeźba Geralta z Rivii (bohatera gry komputerowej „Wiedźmin”) osiągnęła cenę 61.100zł, a wyjazd na pokaz mody do Paryża od Anji Rubik został zlicytowany za 53.300zł. Łącznie na internetowych aukcjach WOŚP zebrano już ponad 4,3 miliony złotych, a licytacje potrwają do 14. lutego.

Wśród najdroższych aukcji znalazły się także srebrny klucz od Magdaleny Różczki (30.500zł) oraz statuetka Złotej Żaby podarowana przez Jerzego Stuhra (27.100zł).  Dużym zainteresowaniem cieszyła się także licytacja nart z autografem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Sprzedano je ostatecznie za 17.000 złotych. Znaczące kwoty dla WOŚP uzyskały także licytacje biletów VIP na mecz reprezentacji Polski od Zbigniewa Bońka, dzień w fotelu Prezydenta Słupska od Roberta Biedronia czy trening z mistrzynią świata MMA Joanną Jędrzejczyk.

Aukcje WOŚP

Wszystkie przedmioty podarowano dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach akcji „Rzeczy od serca”. Na stronie www.rzeczyodserca.pl znalazły się filmy, w których piosenkarze, dziennikarze, aktorzy a także znani projektanci, modelki oraz blogerki modowe zachęcali do wzięcia udziału w aukcjach WOŚP. Znalazło się tam także wiele aukcji wystawionych przez Internautów. Wśród nich obraz namalowany przez psa, przejazd symulatorem ambulansu, ręcznie wykonana biżuteria i indywidualny projekt architektoniczny domu.

- Bardzo dziękujemy wszystkim za tak duży odzew i zaangażowanie w licytacje WOŚP. Aukcje jeszcze trwają, ale już widzimy, że tegoroczny wynik finansowy będzie lepszy niż rok temu - mówi Krzysztof Śpiewek z Allegro, które od 16 lat organizuje charytatywne aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Celem 24. Finału WOŚP jest zbiórka pieniędzy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów.

Źródło:newsrm.tv

Redakcja

centrumwspolpracy.org.pl

Zobacz również

  • Fundacja Mam Marzenie nagrodzona

    W XVI edycji plebiscytu „Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2016”, nad którym patronat objął Minister Zdrowia...

  • Pacjenci potrzebują wsparcia

    Jak wynika z badań zrealizowanych przez Fundację STOMAlife, 83% lekarzy kieruje pacjentów po wyłonieniu stomii pod opiekę pielęgniarki...

  • Wolontariusz na rynku pracy

    Portal Praca.pl przeprowadził wśród użytkowników krótkie badanie na temat wolontariatu. Okazuje się, że 57% respondentów było, jest lub...